• Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • My Brain is Screaming to Rest

  • Black Is King

  • Flying Over Brooklyn

  • The bare life

  • In this lingering Twilight Sparkle.

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Before the collapse of Mont Blanc

  • Drum & Bass: The Movement

    ★★★

  • Cyclic

  • Par ma fenêtre

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Sangha

  • Candle

  • Blue

  • Mulan

    ½

  • The Weeknd: After Hours

  • Followers

  • To the End

    ★★½

  • Foreign Desert

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Decolonisation

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • Toroid

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Tunnel sous la Manche : secrets d'une méga construction

  • The Rise of the Synths

  • Sleater-Kinney Live at The Palace

  • Ellinikon

  • In Orbit

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Black to Techno

    ★★★½

  • Punk the Capital: Building a Sound Movement

  • Anima

  • Run From Me

  • Ramen

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • GIG - A Uberização do Trabalho

  • Murder Mystery

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • The Staggering Girl

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Wabi Sabi

    ★★★½

  • Inside the Internet: 50 Years of Life Online

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

  • The Projectionist

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Or / Aour (Vienna)

  • Pet Sematary

  • When I Get Home

  • Daydream Nation

  • Sai de Baixo: O Filme

  • Varda by Agnès

  • Ghost Town Anthology

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Edge of Democracy

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Hitokara ヒトカラ

    ★★★★