• Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Music

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Rhubarb

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Ghost Quartet at the McKittrick Hotel, Jan. 12, 2015

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Repeat Attenders

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Henry

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Dolittle

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Little Mermaid Live!

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Float

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Stucco

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½