• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Endless

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Witch

    ★★★½

  • Still Alice

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★½