Sort by
  • See How They Run

    ★★

  • Nope

    ★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wu-Tang Clan: Of Mics and Men

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Slender Man

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½