Sort by
  • Animal House

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Night at the Museum

    ★★★

  • Spider-Man

    ★★★½