Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
7 Days

7 Days

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Book of Love

Book of Love

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The In Between

The In Between

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Winter

Winter

×
Edit this entry  
16
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
UMMA

UMMA

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Moonfall

Moonfall

2022
×
Edit this entry  
02
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Master

Master

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Desperate Hour

The Desperate Hour

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry