• Station Eleven

    ★★★★

  • High Fidelity

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★

  • Scream 2

    ★★★★½

  • On the Town

    ★★★

  • Romance & Cigarettes

    ★★

  • ABBA: The Movie

    ★★★

  • Velvet Goldmine

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Rent

    ★★★

  • Xanadu

    ★★★

  • See for Me

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Incendies

    ★★★★½