Christian has logged 38 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Edit this entry  
16
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
Edit this entry  
25
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry