Sort by

Claire has logged 229 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Immanence

Immanence

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
1BR

1BR

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Grizzlies

The Grizzlies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catfight

Catfight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donkeyhead

Donkeyhead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forever Mine

Forever Mine

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellhole

Hellhole

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look at the Demon

Don't Look at the Demon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Agnes

Agnes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry