• The Queen's Gambit

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • 2 Dollars

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Looking for Alaska

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • My Brother is a Mermaid

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Eyes

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Parry, Riposte

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Creative Brain

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ½

  • Christmas at Graceland

    ½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Perfection

  • mid90s

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Sabrina

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Diamantino

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Every Day

  • Luz

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • F*&% the Prom

    ½