Cori DeTurk has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Cat People

Cat People

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★½
Edit this entry  
03
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
31
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Take the Lead

Take the Lead

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Footloose

Footloose

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Every Day

Every Day

2018
×
½
Read the review Edit this entry