• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★