cnewberryy has logged 723 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Cars

Cars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry