Sort by
  • Scream VI

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Mickey Saves Christmas

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Bastille ReOrchestrated