Sort by

connor joseph has logged 80 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sarah Plays a Werewolf

Sarah Plays a Werewolf

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry