Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rancho Deluxe

Rancho Deluxe

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shearing Animation

Shearing Animation

1961
×
Read the review Edit this entry  
07
Cat and Mouse

Cat and Mouse

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alexander the Grape

Alexander the Grape

1965
×
★★★½
Edit this entry  
07
Run, Run

Run, Run

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drums West

Drums West

1961
×
Edit this entry  
07
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frightmare

Frightmare

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Party Central

Party Central

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ishqiya

Ishqiya

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog

Dog

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Milk

Milk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mind the Steps!

Mind the Steps!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birch

The Birch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry