• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Umma

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Angèle

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Intrusion

    ★½

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Midnight

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • We Need to Do Something

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wish You

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★