Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
I Accuse

I Accuse

1919
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cop Game

Cop Game

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angel Guts: Red Porno

Angel Guts: Red Porno

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Ratings Game

The Ratings Game

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loft

Loft

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

Die Nibelungen: Kriemhild's Revenge

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Rocket: The Legend of Rocket Richard

The Rocket: The Legend of Rocket Richard

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Nibelungen: Siegfried

Die Nibelungen: Siegfried

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Edge of the City

Edge of the City

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La compagna di viaggio

La compagna di viaggio

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
They All Laughed

They All Laughed

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rolling Vengeance

Rolling Vengeance

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cop

Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dragon, the Young Master

The Dragon, the Young Master

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Occurred Last Night

Death Occurred Last Night

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blades

Blades

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Virtual Desire

Virtual Desire

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Los Kalatrava contra el imperio del karate

Los Kalatrava contra el imperio del karate

1974
×
Read the review Edit this entry  
27
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wild Party

The Wild Party

1929
×
★★½
Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Heat

The Big Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cross of the Devil

Cross of the Devil

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry