• tick, tick...BOOM!

  • Diana: The Musical

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Potter's Ground

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Justice Society: World War II

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • The War Below

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Paper Lives

    ★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Fear of Rain

    ★★★

  • WandaVision

  • The Prom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Cadaver

  • Batman: Death in the Family

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Double World

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Wait

    ½

  • Boys from County Hell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Superman: Red Son

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • The Forest of Love

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Sextuplets

  • Batman: Hush

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Avengement

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½