• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Infinitum: Subject Unknown

  • Happily

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Yes Day

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★½

  • Phil Lynott: Songs for While I'm Away

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Eat Wheaties!

    ★★½