callie has logged 12 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Marius

Marius

1931
×
★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry