COBRARocky has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Free Will

The Free Will

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Breaker Morant

Breaker Morant

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Images of Liberation

Images of Liberation

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
★★
Edit this entry  
13
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
★★
Edit this entry  
18
X: The Unknown

X: The Unknown

1956
×
★★
Edit this entry  
14
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
The Captain

The Captain

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Front Line

The Front Line

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cuck

Cuck

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ludwig: Requiem for a Virgin King

Ludwig: Requiem for a Virgin King

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nixon

Nixon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tragedy of Man

The Tragedy of Man

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★
Read the review Edit this entry