cocaineonice has logged 142 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry