Sort by

brock 👀 has logged 363 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sator

Sator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Day

Bad Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Severance

Severance

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry