Taylor has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love & Saucers

Love & Saucers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crumb

Crumb

1994
×
★★★
Edit this entry  
26
Anijam

Anijam

1984
×
★★★
Edit this entry  
25
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Butterfly

Butterfly

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Edit this entry  
04
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Close Ties

Close Ties

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Emotion

Emotion

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Genocide

Genocide

1968
×
★★½
Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Edit this entry  
24
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Last Days of Winter

The Last Days of Winter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sunless Shadows

Sunless Shadows

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Starless Dreams

Starless Dreams

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
This Is England

This Is England

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Strangers in Good Company

Strangers in Good Company

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Edit this entry  
14
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★
Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Edit this entry  
18
Equinox

Equinox

1970
×
★★★½
Edit this entry