• The Crazies

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Shivers

    ★★★★

  • The Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Baby Doll

    ★★★½

  • Butterfly

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Green Fog

    ★★★★

  • A Dark Song

    ★★★★

  • Badlands

    ★★½

  • The Witch Who Came from the Sea

    ★★★★

  • The Velvet Vampire

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • Marjoe

    ★★½

  • Semiotics of the Kitchen

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • The Reflecting Skin

    ★★½

  • The President's Analyst

    ★★★