• Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★½

  • Framed

  • Mare of Easttown

  • Ride or Die

  • Voyagers

    ½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Tom & Jerry

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • The Last Paradiso

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • A California Christmas

  • The Midnight Sky

  • The Prom

    ★★½

  • Life in a Year

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Making The Irishman

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Canvas

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Umbrella

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Ammonite

    ★★