Sort by
  • No One Will Save You

    ★★

  • The Killer

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Roundup: No Way Out

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Beau Is Afraid

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Afire

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Marlowe

    ★★½

  • Smile

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Watcher

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Spring

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½