Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Vengeance

    ★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Boys State

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Wind

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Another Day at the Office

  • Let It Snow

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience