codyjensen has logged 18 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry