Sort by

Cody has logged 338 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
29
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Missing

Missing

1982
×
★★½
Edit this entry  
28
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry