Cody has logged 561 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Teahouse of the August Moon

The Teahouse of the August Moon

1956
×
★★
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Walk

The Walk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big House

The Big House

1930
×
★★★
Edit this entry  
22
José

José

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★½
Edit this entry  
20
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens of the Deep

Aliens of the Deep

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tup Tup

Tup Tup

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skippy

Skippy

1931
×
★½
Edit this entry  
13
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★½
Edit this entry  
13
Sound of Sunshine - Sound of Rain

Sound of Sunshine - Sound of Rain

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Sundae in New York

A Sundae in New York

1983
×
½
Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry