Cody has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beau

Beau

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Session 9

Session 9

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Swerve

The Swerve

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★
Edit this entry  
21
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys Town

Boys Town

1938
×
★★
Edit this entry  
15
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rose Tattoo

The Rose Tattoo

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quay

Quay

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Garden Left Behind

The Garden Left Behind

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
Edit this entry  
04
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry