• Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★½

    Sometimes it’s spooky! And sometimes it’s like...break a window and hop out

  • Tourist Trap

    Tourist Trap

    ★★★

    Idk why these types of movies are so comforting to me but they are

  • Exorcist II: The Heretic

    Exorcist II: The Heretic

    Absolutely fucking not

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★

    Should’ve been Megan Fox’s Oscar

  • The Fly

    The Fly

    ★★★★

    The way this movie makes us think about fly cum

  • The Exorcist

    The Exorcist

    ★★★★★

    That medical scene is just 🎵 no nononono noooooo🎵

  • Death Becomes Her

    Death Becomes Her

    ★★★

    FLACCID

  • The Taking of Deborah Logan

    The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

    more like The Snaking of Deborah Logan

  • The Father

    The Father

    ★★★★

    I wasn’t quite ready for just how upsetting this would be. Terrifying and heartbreaking, with Hopkins perfectly equipped to lead us on this unsteady voyage.

  • Ghost Ship

    Ghost Ship

    ★½

    I watched this with my friends as a kid and performatively covered my eyes when the boobs came out. Anyway, I'm gay now and this movie sucks.

  • The Vast of Night

    The Vast of Night

    ★★★½

    Pretty damn fun, pretty damn impressive

  • Don't Look Now

    Don't Look Now

    ★★★★

    The editing and camera work in this thing 😳