Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Ghost Patrol

Ghost Patrol

1936
×
★★½
Edit this entry  
04
Saga of Death Valley

Saga of Death Valley

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncharted

Uncharted

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Old Corral

The Old Corral

1936
×
★★★½
Edit this entry  
18
South of Santa Fe

South of Santa Fe

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thunder Trail

Thunder Trail

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wanderers of the West

Wanderers of the West

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunsmoke Ranch

Gunsmoke Ranch

1937
×
★★★½
Edit this entry  
14
New Mexico

New Mexico

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wind

The Wind

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lonesome

Lonesome

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Iron Horse

The Iron Horse

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Paradise Canyon

Paradise Canyon

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Four Sons

Four Sons

1928
×
★★★
Edit this entry  
29
3 Bad Men

3 Bad Men

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kentucky Pride

Kentucky Pride

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anything Goes

Anything Goes

1936
×
★★★★
Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Undying Monster

The Undying Monster

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rogues' Tavern

The Rogues' Tavern

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Face at the Window

The Face at the Window

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry