Sort by

Cody has logged 36 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Box

The Box

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Lippy

Lippy

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
2012

2012

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Active Measures

Active Measures

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry