Cody has logged 121 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Baby

The Baby

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wind

The Wind

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amend: The Fight for America

Amend: The Fight for America

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Heart 1981 / 2020

Wild Heart 1981 / 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something to Touch That Is Not Corruption or Ashes or Dust

Something to Touch That Is Not Corruption or Ashes or Dust

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mountain Lodge

Mountain Lodge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rumi and His Roses

Rumi and His Roses

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Die in the Valley I’ve Loved

To Die in the Valley I’ve Loved

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside and Outside the Wall

Inside and Outside the Wall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Homage to Airway

Homage to Airway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
24,483 Dreams of Death

24,483 Dreams of Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Horse

White Horse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Land of Whim

The Land of Whim

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return to the Peach Blossom Wonderland

Return to the Peach Blossom Wonderland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poise

Poise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lizard Ladder

Lizard Ladder

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Friend of a Friend

Friend of a Friend

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Mood

Bad Mood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Danger in Front

The Danger in Front

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run That Shit!

Run That Shit!

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Routine: The Prohibition

Routine: The Prohibition

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Revelations

Revelations

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of Suzanne

Portrait of Suzanne

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Peter the Penguin

Peter the Penguin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just a Guy

Just a Guy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Urban Sphinx

Urban Sphinx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catastrophe Anthem

Catastrophe Anthem

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sleeping Negro

The Sleeping Negro

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
End of the Line: The Women of Standing Rock

End of the Line: The Women of Standing Rock

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
About a Home

About a Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Verisimilitude

Verisimilitude

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unspoken

Unspoken

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Union

Union

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Co-Op

The Co-Op

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Butterfly Circus

The Butterfly Circus

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bin

The Bin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stilts

Stilts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Single

Single

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Safety Net

Safety Net

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road to Zion

Road to Zion

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Outs

On the Outs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry