• The Phenomenon

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Kingdom of Silence

    ★★★½

  • The Binding

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Red Rum (Colorado)

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • 13 Steps to Hell (Washington)

    ★★★½

  • Almost There (Iowa)

    ★★★★½

  • Opera

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lizard Ladder

    ★★

  • Papa Sun

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Urges

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • Violation

    ★★★★

  • Every Day's Like This

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Abyssal Spider

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★★★

  • DNA

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Verisimilitude

    ★★★

  • New Order

    ★★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★½

  • Notturno

    ★★★★½

  • Listen

    ★★★

  • Conference

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The Haunting of Margam Castle

    ★½

  • Love Fraud

    ★★★

  • Centigrade

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Pale Door

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★★½

  • How Much Am I Worth?

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½