• The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½

  • Horror Shark

    ★★★

  • The Current Occupant

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • White Horse

    ★★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Baby God

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Elementa

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Return to the Peach Blossom Wonderland

    ★★★½

  • Friend of a Friend

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Urban Sphinx

    ★★★

  • Beyond Noh

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Good Boy

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Safety Net

    ★★½

  • Becky

    ★★★

  • Dirty Laundry

    ★★

  • Blood Rider

    ★★★★

  • The One-Minute Memoir

    ★★★★½

  • The Stories That Prepared Us

    ★★★½

  • Egg

  • Toto

    ★★★★

  • The Light Side

    ★½

  • When I Write It

    ★★★★½

  • Transhood

    ★★★★

  • The Land of Whim

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★½

  • Out

    ★★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★½

  • Capone

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Delivered

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Just a Guy

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Waffle

    ★★★½

  • Face to Face Time

    ★★★★

  • The Voice in Your Head

    ★★★

  • Talk Outside

    ★★½

  • Call Center Blues

    ★★★★

  • Hiplet: Because We Can

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★½

  • Destino (Florida)

    ★★★★½

  • Visit

    ★★★★

  • The Longest War

    ★★★★

  • Behind You

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Ball of Twine (Kansas)

    ★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★½