Sort by

Cody has logged 158 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Detroit

Doctor Detroit

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Here to be Heard: The Story of The Slits

Here to be Heard: The Story of The Slits

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daphne

Daphne

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Outlaws

Outlaws

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Cow

Funny Cow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Venerable W.

The Venerable W.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In Between

In Between

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry