• Ökozid

    ★★★

  • Tatort: Parasomnia

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Sein – Gesund, Bewusst, Lebendig

    ★★½

  • Exit

    ★★½

  • Rapunzels Fluch

    ★½

  • Follow Me

    ★★★

  • Hollywood

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ★★

  • Anders essen - das Experiment

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sleep

    ★★½

  • Bread

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Butenland

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Hidden Life of Trees

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Der Bär in Mir

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Holiday Secrets

    ★★★½

  • Coma

    ★★★

  • Free Country

    ★★★★

  • Alkohol

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Tatort: Angriff auf Wache 08

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Pumpkin Dick

    ★★★★½

  • Spread Your Wings

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Catherine the Great

    ★½

  • Datsche

    ★½

  • Wendezeit

    ★★★

  • Fritzi: A Revolutionary Tale

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Walrus Yes: The Making of Tusk

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Space Between The Lines

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • The Great Green Wall

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Axel the Hero

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • All I Never Wanted

    ★★★½

  • Dream Factory

    ★★★½

  • The Last Czars

    ★★★

  • Relativity

    ★★★½

  • Golden Twenties

    ★★½

  • Prelude

    ★★★

  • The Influence

    ★½

  • Inna de Yard

    ★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★½

  • My Father, the Spy

    ★★★