Sort by

coffee has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry