Sort by

coffee has logged 370 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oak Thorn & the Old Rose of Love

Oak Thorn & the Old Rose of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry