Sort by

coffee has logged 320 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
28
On Memory

On Memory

2021
×
Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Haru

Haru

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
19
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eileen

Eileen

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Railway and the Girl

The Railway and the Girl

2003
×
Edit this entry  
10
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Melodic Blue: Baby Keem

The Melodic Blue: Baby Keem

2023
×
Edit this entry  
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry