Sort by

coffee has logged 21 entries for films during June 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walker

Walker

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Problemista

Problemista

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamlet

Hamlet

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quinoa

Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry