Sort by
  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Terror Train

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • David Spade: Nothing Personal

    ★★★★

  • Bill Maher: #Adulting

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • Rose Blood: A Friday the 13th Fan Film

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

    ★★

  • The Stand

    ★★★½

  • Zombies and Bikers

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

    ★★★½

  • Fascism on a Thread: The Strange Story of Nazisploitation Cinema

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • I Spit on Your Grave: Déjà Vu

    ★★★

  • Growing Up with I Spit on Your Grave

    ★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★★

  • Me Me Lai Bites Back

    ★★★½

  • Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

    ★★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★★½

  • When Romero Met Del Toro

    ★★★★★

  • Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

    ★★★½

  • To Hell and Back: The Kane Hodder Story

    ★★★

  • The Allins

    ★★★★

  • Phantasm: Ravager

    ★★★★

  • Lake Bodom

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

    ★★

  • 42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

    ★★★½

  • Being Canadian

    ★★★½

  • All Hallows' Eve

    ★★★½

  • The World’s End: The Legacy of 'Day of the Dead'

    ★★★★

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • I Am Divine

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Dracula 3D

    ★★½

  • Game Change

    ★★★½

  • Rush: Time Machine 2011: Live in Cleveland

    ★★★★★

  • The Ward

    ★★★½

  • Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street