Sort by

Coffin_Joe has logged 30 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Shack

Blood Shack

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Majorettes

The Majorettes

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Linda Lovelace for President

Linda Lovelace for President

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deathsport

Deathsport

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summer Camp Nightmare

Summer Camp Nightmare

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry