Sort by

CoffinCarnage has logged 15 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Detective

Nightmare Detective

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry