Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Somm

Somm

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry