RSS feed for Connor

Connor has logged 56 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coyote: The Mike Plant Story

Coyote: The Mike Plant Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry